top of page
Headers_Menus_Produits_1903x800_edited.jpg

TELMA, 70 YILDAN UZUN SÜREDİR VARLIĞINI SÜRDÜRÜR VE ORTA DERECELİ ELEKTROMANYETİK YAVAŞLATICI SİSTEMİNDE DÜNYA LİDERİDİR.

Telma, 70 yılı aşkın bir süreden'den beri elektromanyetik indüksiyon fizik yasası temelinde sürtünmesiz frenleme sistemlerinin dünya lideridir. Telma'nın indüksiyonla frenleme alanındaki benzersiz uzmanlığı, Telma'nın sektörün standartlarını belirlediği ve uzmanlık alanında fark yarattığı piyasadaki yetmiş yıllık varlığıyla şekillenmiştir.

Başından beri Telma yol güvenliğinin iyileştirilmesine büyük oranda katkıda bulunmuştur. Dünyanın her yerinde, insan ve yük taşıyan araçlara hız kesicilerin entegre edilmesinin öneminin anlaşılması için kamu otoriteleri nezdinde aktif bir şekilde faaliyet yürütmüştür.

Telma indüksiyon frenleri ürün yelpazesi, frenleme torkunu 350 Nm ila 3600 Nm arasında düzenleyen, yol araçları için adapte edilmiş 250'den fazla aparat içermektedir. Güç aktarım organları, vites kutuları ya da tahrik dingiline monte etmek üzere tasarlanan ürün yelpazesinin genişliği çok sayıda araç konfigürasyonu için bir çözüm sağlamaktadır.

Telma ayrıca, frenlerinin ABS, EBS ve ESP sistemleriyle uyumlu olmasını sağlayan, dahili elektronik aygıtlar da tasarlar ve piyasaya sürer.

Telma indüksiyon frenleri, ölçüm tezgahları, asansör, rüzgar türbinleri, tramvay, lokomotif ve vagonlar gibi endüstriyel uygulamalar için uyarlanan modellerde de kullanılır. Entegrasyon kolaylığı ve sağlamlığı sayesinde Telma indüksiyon frenleri, performansını artırdığı yeni sistemlere entegre edilmek üzere düzenli olarak tercih edilmektedir.

TELMA ELEKTROMANYETİK RETARDER
ÇALIŞMA PRENSİBİ

IATF 16949 ve ISO 9001 (Kalite Yönetimi), ISO 14001 (Çevreye Saygı) ve OHSAS 18001 (İş Yeri Sağlığı ve Güvenliği), sertifikalı Telma Kalite sistemi modernliğin ve profesyonelliğin teminatıdır. Sertifikalı Kalite organizasyonu sayesinde, Telma en baştan itibaren araçlarını Telma ürünleriyle donatarak mükemmel entegrasyon sağlayan dünyanın başlıca kamyon ve otobüs üreticileriyle sayısız anlaşma yapmıştır.

Telma şirketinin organizasyonu, piyasanın ihtiyaçlarını öngörerek, sadece yüksek kaliteli ürünler ve hizmetler sunma amacıyla sürekli iyileştirme ve yeniliğe dayanmaktadır. Telma indüksiyonla frenleme sistemi, sürücü ve yolcuların huzuru ve rahatlığı için ve aynı zamanda misyonunu korumak adına araç güvenliğinin seviyesini büyük oranda artırmıştır.

Yavaşlama operasyonlarının maksimum %80'ini absorbe ederek, temel fren sistemlerinin güvenilirliğini artırmış ve acil durumlarda bunların kullanılabilir ve etkili olmasını sağlamıştır, fren plakaları ve disklerinin değişim işlemleri 5 kat azalmıştır.

Ayrıca, Telma indüksiyon frenleri periyodik bakım gerektirmez ve çevre üzerinde hiçbir zararlı etkisi yoktur (hidrolik devre tahliyesi ya da kirletici partikül emisyonu söz konusu değildir). Telma frenleme sistemleri bakım masraflarını azaltır, araçların yolda üzerinde kullanışlı olmalarını sağlar ve çalışma masraflarını kalıcı bir şekilde azaltır.

 

Transtek, Telma markasını Türkiye'de temsil eder.

Aracınızın bir Telma ürünüyle donatılmış olması, sürücü ve yolcular için daha fazla güvenlik, rahatlık ve huzur anlamına gelir. Telma'yı tercih etmek aynı zamanda çevrenin korunmasını ve alınan her kilometre için tasarruf edilmesini sağlar.

bottom of page