top of page
IMG-20231214-WA0061.jpg
MOVON Logo.png

Movon Corporation, Cetecom Germany'in Seul, Kore'de bulunan bir test laboratuvarı olarak 1998 yılında kuruldu. Movon, ADAS (Advanced Driver Assistance Systems) olarak bilinen görüntü analizi teknolojisi tabanlı çarpışma önleme sistemleri ve Sürücü Yorgunluk Takip Sistemi (DSM) gibi alanlarda lider bir pazar oyuncusudur. Ayrıca, Movon, belirli araç üreticileri için EMC test laboratuvarı olarak akredite edilmiş ve Otomotiv test laboratuvarında bir numara olarak bilinir. Movon, özellikle kablosuz teknoloji alanında Bluetooth, Wi-Fi gibi alanlarda çeşitli IoT (Nesnelerin İnterneti) çözümleri sunmaktadır.

Neden Movon?

Araştırmalar, tüm kazaların %90'dan fazlasının insan hatası nedeniyle meydana geldiğini göstermektedir, ve bu hataların başlıca nedeni dikkatsizliktir! Mobil cihazların kullanımı, yorgunluk, sürüşle ilgisi olmayan şeylere dikkatin dağılması ve daha fazlası, bu hataların temel nedenidir. Tüm bunlar, trafik kazalarını önlemek için kullanılan MOVON sistemi ile önlenebilir. Bu sistem, bir üçüncü göz gibi hizmet verir, tehlikeleri tespit eder ve oluşmadan önce uyarır.

MDSM-22

Movon Sürücü Güvenliği & Takip

Sürücü Güvenliği ve Takip (DSM), Derin Öğrenme teknolojisi ile uykusuzluk/dikkat uyarısı ve emniyet kemeri hatırlatıcısı yanı sıra periyodik olay verisi ve video görüntü transferini destekleyebilir.

Kompakt & Ayrı DSM Kamera ve 2’inci kamera desteğiyle birlikte hizmet imkanı!

image.png

MDSM-22, güçlü bir Uykusuzluk ve Dikkat Uyarısı özelliği sunar ve derin öğrenme algoritması kullanır. Bu, sistemin sürücünün yüzünü gün içinde, geceleyin ve sürücünün maske, şapka veya güneş gözlüğü takılı olduğu çeşitli araç ortamlarında tanımasını sağlar. Sistem, sürücünün baş pozisyonunu (x, y, z), yüz yönelimini (yaw, pitch, roll) ve gözlerinin ve ağzının açık veya kapalı olup olmadığını algılayabilir ve hesaplayabilir.

Yapay Zeka | AI Destekli ADAS+DMS

Çözümleri 3 Kanallı AI-Tabanlı Filo Takip ve Uyarı Sistemi

Derin Öğrenme teknolojisi ile desteklenen DSM, uykusuzluk/dikkat uyarısı, emniyet kemeri hatırlatıcısı ve periyodik olay verisi ve video transferini destekleyebilir.

Ana Fonksiyonlar
MOVON Drowsiness.png

Uykusuzluk

Sürücünün gözleri kapalı olduğunda uyarılar sağlar.

Dikkat Dağılımı

Sürücü başını çevirdiğinde uyarılar sağlar.

Esneme

Sürücünün esnediğini tespit eder. Esneme devam ettiğinde uyarılar sağlar.

Kayıt

3 farklı kayıt modunu destekler:
Normal / G-sensor olayı / DSM olayı olmak üzere.

Gerçek zamanlı videoyu Ethernet (ONVIF) aracılığıyla iletebilir veya SD kartta (Maksimum 128G) saklayabilir.

Sigara İçme

Sürücünün sigara içtiğini tespit eder.

Sürücü Kimlik

Tespiti En fazla 200 sürücü kimliğini saklar ve hangi sürücünün araçta olduğunu belirler.

Telefon Kullanımı

Sürücü araç kullanırken cep telefonu kullanıyorsa uyarılar sağlar.

Emniyet kemeri hatırlatıcısı

Bir sürücünün Emniyet kemerini 10 km/saatin üzerinde bağlamadığını tespit edin.

bottom of page